windesk.fm

İstanbul Finans Merkezi

Kullanılan Uygulamalar

  • windesk.fm CAFM

“İstanbul Finans Merkezi Projesi’nde uygulamaya alınacak olan windesk.fm CAFM çözümü kullanılacaktır.”

İstanbul Finans Merkezi, 1,3 milyon metrekarelik ofis alanları, 100 bin metrekarelik alışveriş merkezi, 2.000 kişilik konferans merkezi, 38 bin metrekarelik 5 yıldızlı oteli, 25.000 araç kapasiteli otoparkı ve akıllı şehir modeliyle yönetimi ile iş dünyasının tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

İstanbul Finans Merkezi Projesi’nde windesk.fm CAFM; yerleşkede yer alan binalardaki ekipmanların teknik bakım onarım süreçlerini yürütmektedir. Uygulama üzerinden, 300.000’den fazla ekipmanın yönetimi, planlı/plansız iş süreçleri, tarihçelendirilmesi, alan ve teknik personel yönetimi sağlanmaktadır. Proje Siemens Desigo CC BMS sistemi ile entegrasyon gerçekleştirerek OT sistemlerin “Çatı Yönetim” seviyesinde analitik uygulama altyapısı ile bina operasyonu ve risk yönetimini desteklemektedir. windesk.fm CAFM çözüm platformunda ihtiyaçlara göre Destek Hizmetleri servisleri de dahil edilebilecektir.

Son teknoloji sistemlerle donatılmış bu projede, farklı uygulamalar ile sorunsuz ve sürdürülebilir entegrasyonlar gerçekleştirmiş ve içerisinde yer alan gelişmiş raporlama aracı sayesinde yönetim stratejisine yeni bir boyut kazandırmıştır. Teknik bakım onarım departmanına planlı/plansız takvimler oluşturarak bütçeleme, enerji yönetimi, personel ve ekipman yönetimi süreçlerine efektif çözümler sağlamıştır.