windesk.fm

Tesis ve Çatı Yönetimi

windesk.fm Çatı Yönetim çözümü; HVAC (sıcaklık, nem, hava akışı ve hava filtreleme) iklimlendirme, aydınlatma kontrolü, enerji izleme, yangın, güvenlik, giriş çıkış gibi bağımsız çalışan otomasyon sistemlerinin “tek bir arayüzde” toplanması  ve  bakım yönetiminin “tek bir sistem” olarak ele alınmasını sağlayan tesis yönetimidir. Mekanik, elektrik ve güvenlik sistemlerinin tek bir platformda bütünleştirilmesi, operasyonel verimliliğini artırmakta, maliyetleri düşürmekte ve üretim süreçlerini optimize etmekte kilit bir rol oynamaktadır.

Tesis ve Çatı Yönetimi çözümü kapsamında windesk.fm Bilgisayar Destekli Tesis Yönetimi tek bir sistem olarak bina varlıklarının en etkin şekilde operasyonel yönetimini sağlamaktadır.

Gerçek Zamanlı Veri Toplama ve İzleme:

windesk.fm Çatı Yönetim sistemi, cihazlardan gelen verileri aralıksız olarak toplar ve bu verileri anında analiz ederek otomasyon süreçlerinin gerçek zamanlı olarak izlenmesine olanak sağlar. Verilerin gerçek zamanlı toplanması ve analiz edilmesiyle, süreçlerin performans değerlendirilmeleri yapılarak iyileştirilmesi sağlanır.

Varlık ve Ekipman Yönetimi:

BYS entegrasyonu ile windesk.fm CAFM yazılımı bakım ve servis gereksinimlerini teşhis edebilir, varlıkların kullanımına ve yaşına bağlı olarak bir ekipman ve bileşen parçalarının durumunu tahmin edebilir. Ayrıca varlık verilerini izleyerek yaklaşmakta olan ekipman arızasını da tahmin edebilirler.

Uzaktan Kontrol ve Yönetim:

windesk.fm, Tesis ve Çatı Yönetim sistemiyle, tüm süreçlerin uzaktan kontrol edilmesi ve yönetilmesi sağlanarak, tesislerin iş gücü ve enerji maliyetleri azaltılır.  

Olay Bildirimi ve Kestirimci Bakım Yönetimi:

BYS-Çatı Sistemi ile windesk.fm CAFM’nın kesintisiz bağlantısı sayesinde, olağan dışı durumlar ve süreçler hızlı ve etkili bir şekilde tespit edilir. Süreçlerde meydana gelen anormallikler otomatik alarm ve bildirimlerle kestirimci bakım iş emirleri tetikler ve teknik personele BYS üzerinden bilgilendirme yapılır. windesk.fm kestirimci bakım yönetimi ile sistemlerin kesintisiz ve güvenilir çalışması sağlanmasının yanı sıra  anlık kriz yönetimleri kolaylaşır, yalnızca gerektiğinde kestirimci bakım yapılarak önemli ölçüde maliyet tasarrufuna sağlanır.

windesk.fm Varlık, Bakım, İş Emri gibi uygulamaların, windesk.fm CAFM- BYS entegrasyonuyla, bakım kaynakları ve iş akış yönetimi süreçlerinde tam kontrol sağlar.

Entegrasyon:

windesk.fm Çatı Yönetimi çeşitli iletişim protokolleri ile entegre olarak haberleşebilmekte, farklı cihaz ve sistemlerin bir arada çalışmasına olanak tanıyarak, süreçlerin esnek ve modüler bir yapıya sahip olmasına olanak sağlamaktadır.

Enerji ve Kaynak Kullanımı Optimizasyonu:

windesk.fm Çatı Yönetim sistemleri, belirtildiği üzere enerji ve kaynak kullanımını yakından izleyerek, işletmelerin enerji ve kaynak tasarrufu sağlamasına da ölçülebilir katkılarda bulunur. Bu optimizasyon sayesinde teknolojiyi operasyonel süreçle birleştirerek, tesis faaliyetlerinin çevre üzerindeki karbon ayak izini azaltmayı hedefler.

Veri Analizi ve Raporlama:

Toplanan verileri analiz ederek, süreçlerin performanslarını değerlendirmeye ve iyileştirme yönelik öneriler sunulmasına olanak tanır. İşletmelerin iş süreçlerini daha iyi yönetmeleri için detaylı raporlar hazırlar. Süreçlerin gerçek zamanlı izlenmesi ve kontrolü sayesinde üretim aşamalarının verimliliği ve güvenilirliği artar.

Entegre Çatı Yönetimi

Birçok Fonksiyon
Artık Tek Bir Noktada

  • Bağımsız çalışan otomasyon sistemlerini “tek bir arayüzde” ve “tek bir bakım sistemi” yönetimi altında toplayın.
  • Uzaktan İzleme ve Kontrol özelliği ile bina sistemlerinizi uzaktan izleyin, kontrol edin ve yönetin.
  • Gerçek zamanlı veri toplama ve analiz etme özelliği ile süreç performanslarınızı  değerlendirin, sürekli iyileştirmeler yapın.
  • Süreçlerde meydana gelen anormallikler  için kestirimci bakım iş emirleri açın.
  • Enerji ve kaynak kullanımını yakından izleyerek, işletmeleriniz için enerji ve kaynak tasarrufu sağlayın.
  • Entegrasyon yetenekleri ile birbiri ile haberleşen bu fonksiyonlar sayesinde; sistem sürekliliği, iş verimililiği, kaynak yönetimi, anlık kriz yönetimi gibi tüm kritik süreçleri bütüncül bakış açısıyla kolayca yönetin.